SASfit

Marka : SASfit

Sektör : Spor,Eğitim/Danışmanlık ve Organizasyon

Proje Hakkında

SASfit bir spor, eğitim/danışmanlık ve organizasyon projesidir. SASfit bilinen ve tahmin edilenlerin tamamen dışında insanların arzuladığı mutluluk ve sağlık temelli bir yaşam yoludur. Kişisel spor ve mental eğitmenliğinin yanı sıra  outdoor aktiviteleri ile insanlara sağlıklı, mutlu, sınırlarının dışına taşan bir hayat sunmayı, özel organizasyonlar ile şirket çalışanlarına takım ruhunu aşılamayı, yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini farklı bir bakış açısı ile anlatmayı ve aktarmayı amaçlar.

Hayatın kendisi yeterince zor. Zorluklarla karşılaştığınızda hazırlıksız yakalanırsanız veya inatlaşır yanlış şekilde ısrarcı davranırsanız beraberinde kırgınlıklar ve kırılganlıklar yaşamanız da kaçınılmaz olur. Tekrarlanan hatalar sizin cesaretinizi kırar. Bilinçaltına yerleşen korkularınız zihninizde sizin bazı şeyleri yapamayacağınıza dair sahte sınırlar çizer. Yeni şeyler denemekten korkar, zamanla buna alışır, öğrenilmiş çaresizliklerle rutin bir hayat yaşamaya mahkum olursunuz. Sınırların dışına çıkmaya korkar hale gelirsiniz ve hatta daha ötesi; sınırların dışına çıkmak aklınıza bile gelmez. Nihayetinde hayal ettiğiniz mutluluğu farkında olmadan zihninizde oluşturduğunuz gerçek olmayan o sanal sınırlar içinde ararsınız fakat bu pek de mümkün olmaz.  Sıkıldıkça yemek yer, içki içer ve kilo almaya başlarsınız. Sonuçta kaçınılmaz olarak yavaş yavaş sağlığınızı ve kendinize olan güveninizi de kaybedersiniz.

Birey olarak her birimiz farklı meziyetlere sahibiz fakat alışılagelmiş düzen içinde meziyetlerimizden ziyade eksikliklerimize odaklanıp içimizdeki gerçek gücün ortaya çıkmasını bir şekilde engelleriz. Yeni şeyler denemekten korkar, zamanla buna alışır, öğrenilmiş çaresizliklerle rutin bir hayat yaşamaya mahkum oluruz. Bilinçaltına yerleşen korkularımız zihnimizde bazı şeyleri yapamayacağınıza dair sahte sınırlar çizer. Biz de mutlu olmak adına kendi gerçeklerimizle hayatın gerçeklerini bu sahte sınırlar içinde örtüştürmeye çalışırız ama pek de mümkün olmaz.

Halbuki  her birimiz yaşam yolculuğunda mutlu ve başarılı olmayı, kabul görmeyi ve onaylanmayı isteriz. Hayatı sıradan yaşamamak ve gerçekten tam olarak nereye ait olduğumuzu öğrenmek adına karşımıza çıkan engelleri aşabilme gücüne sahip olmamız gerekir. Ancak kendi ayaklarımızın üzerinde güçlü bir şekilde durabilmeyi başardığımızda daha mutlu ve sağlam aile, iş ve arkadaşlık ilişkileri kurar ve çevremize de pozitif enerji yayarız.

Aslında her birimiz fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı ve fit olmakla başlayacak olan bu sürecin öneminin farkındayız.

Öncelikle bireysel olarak SASfit ile;

  • Mental ve fiziksel yapınızı kuvvetlendirerek yaşadığınız hayat ile kendi gerçeğinizi örtüştürmenize ve dingin ruh hali ile gerçek mutluluğu keşfetmenizde size rehber olacağız.
  • Yaşam biçiminize spor yapmayı ilave edeceğiz. Spor yapmadığınız günler gece uyuyamamış gibi rahatsızlık hissedecek, kişiye özel uygulayacağımız düzenli egzersiz programları ile çok daha mutlu ve sağlıklı , etrafına neşe saçan bir birey haline dönüşeceksiniz.
  • Size SAS Komandoları’nın kişiye özel sağlıklı ve doğru beslenme şeklini öğreteceğiz. İdeal kilonuza kavuştuktan sonra dört mevsim kendinizi yıpratmadan aynı sağlıklı kiloda kalmanızı sağlayacağız.
  • SAS Komandolarının sahip olduğu ve tüm hayatınız boyunca kullanabileceğiniz nefes ve konsantrasyon tekniklerini öğreteceğiz.
  • Spor için gerekli ekipmanları minimum seviyeye indirip, kendi ağırlığınız ile dört duvar arasına sınırlı kalmadan, seyahatlerinizde bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir antreman programlarını kişiye özel hazırlayacağız.

Ancak birey olarak ne kadar güçlü olursak olalım bireysel başarının yetersiz olduğu sosyal bir yaşantımız var. Hayatımızın her anında rollerimiz değişse de; aslında hepimiz her zaman bir takımın üyesi ve takım ruhunun bir parçasıyız. Ailemiz de, çalışma arkadaşlarımız da, ait olduğumuz sosyal gruplar da aslında tam anlamıyla birer takımdır ve biz de her takımda farklı bir rolü üstleniriz.

Hayatta her iş, takım ruhu içinde çok daha kolay çözüme ulaşır. Birlikten kuvvet doğar. Takım ruhu motivasyonun temelini oluşturur. Bireysel olarak ulaşılması zor hedeflere varmanın tek yolu iyi bir takım çalışmasıdır.

Sınırlar hayat, ötesi hayaldir. Hayallerini yaşamak için sınırlarını zorlaman gerekir. Sınırlarını zorlarken de öncelikle sağlam bir mental ve fiziksel yapıya sonrasında ise güçlü bir takım ruhuna sahip olman kaçınılmazdır.

Bu bağlamda sizleri SASfit farkıyla “Takım Ruhu” ile tanıştıracağız. Basma kalıp tercüme reçeteler yerine SASfit in kişiye özel uygulamaları ile yakaladığınız bireysel mutluluğunuzu, meslek hayatı boyunca ölümle yaşam arasında mücadele etmiş, takım ruhu sayesinde hayatta kalabilmiş, dayanışmayı özümsemiş SAS Komandoları’nın bakış açısı ile takım ruhuna taşıyarak;

  • Seviyenize göre antrenman grupları oluşturup, SAS disiplini içinde birlikte antrenman yapacağız.
  • Maraton, Triatlon, Ironman, Spartan, Urbanatlon vs. gibi aynı yarışı hedef olarak belirlemiş SASfit sporcularını dayanışma ruhu içinde yarışlara hazırlayacağız.
  • Şirket veya okul bünyesinde yukarıdaki spor branşlarına yönelik takımlar kurup birlikte antrenman yapacak ve sonrasında beraber hedef koyduğumuz yarışlara katılacağız.
  • Dalış, kayak, yelken, rafting, trekking, oryantiring ve airsoft gibi outdoor aktivitelerini SASfit farkıyla deneyimlemenizi sağlayacağız.
  • Sağlam mental ve fiziksel dayanıklılık gerektiren sıra dışı SASfit parkurunu birlikte tamamlayacağız

Nihayetinde sizler de SASfit ile kendinizi daha iyi tanıyacak, amacınızı net belirleyecek, takım ruhunu özümseyen,  kendine güvenen, sıra dışı ve  mutlu bireyler olarak hayatı daha anlamlı yaşayacak, bulunduğunuz tüm ortamlarda dikkat çekecek ve etrafınıza pozitif enerji yayacaksınız.

SınırAncakSensinfit